Widok na kościół z czerwonym dachem
(1890 Rososzka - 1966 Zalesie Dolne) |
olej, płótno |
90 x 70 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: J.Jarosz |
Obrazy sprzedawane na rzecz Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie Obraz przekazany przez D.A. Altius |
Józef Jarosz uczył się malarstwa w latach 1907 - 1910 w warszawskiej Szkole Rysunku, następnie w latach 1910 - 1915 kontynuował naukę w Szkole Sztuk Pięknych w Warszawie u Lentza i Pieńkowskiego. Żoną Józefa Jarosza była Stanisława Wyszyńska, siostra Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Z którą zamieszkał w Zelesinku w 1919 roku.
Uprawiał malarstwo pejzażowe w technice olejnej. Brał udział w wystawach Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w latach 1919 - 1939. W latach 1956 -1964 wystawiał z grupą "Zachęta". Twórczość jego została wyróżniona między innymi nagrodą, którą przyznało artyście w 1927 roku Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, a w 1932 roku otrzymał on z tego samego towarzystwa brązowy medal. |
Cena uzyskana Hammer price |
XII Aukcja | 1999-04-19 00:00:00 | 73 | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |