Pejzaż z kapliczką, 1928
(1876 Mokrzyska, pow. Brzesko - 1961 Zakopane) |
olej, płótno |
28 x 17 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: S.GAŁEK na odwrocie napis: Worochta* / 1928 |
Obraz sprzedawany na rzecz DOMU ARTYSTÓW WETERANÓW SCEN POLSKICH w SKOLIMOWIE Obraz przekazany przez D.A. Altius *) Worochta - osada huculska nad Prutem |
Stanisław Gałek malarstwa uczył się w Szkole Zawodowej Przemysłu Drzewnego w Zakopanem. Od 1899 roku studiował w Akademii krakowskiej u Malczewskiego i Stanisławskiego. Studia uzupełniał w Monachium i Paryżu. Po powrocie zamieszkał na stałe w Zakopanem. Malował głównie realistyczne pejzaże tatrzańskie, zwłaszcza liczne widoki Morskiego Oka, ciesząc sięw okresie międzywojennym opinią jednego z najlepszych pejzażystów. Dysponując doskonałą techniką, umiejętnie oddawał nastrój i koloryt pejzażu polskich gór. |
Cena uzyskana Hammer price |
XII Aukcja | 1999-04-19 00:00:00 | 70 | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |