Widok rzymskich ruin, około 1925
(1902 Warszawa - 1960 Warszawa) |
akwarela, papier |
36,5 x 26,5 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: Wł. Szyndler / Roma |
Władysław Szyndler studiował w Szkole Sztuk Pięknych w Warszawie w latach 1921 - 1924. Następnie kontynuował naukę we Włoszech. Należał do grupy artystycznej "Fresk". Uprawiał malarstwo olejne i temperowe; podejmował następujące tematy: portret, pejzaż, akt. Poza tym zajmował się freskiem, rzeźbą, ceramiką i grafiką użytkową. Jest między innymi autorem fresków w warszawskich kościołach Św. Jakuba i Św. Tadeusza oraz plafonu w Teatrze "Komedia". Wystawiał w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych, między innymi w latach 1932 i 1935.
Cena uzyskana Hammer price |
XIII Aukcja | 1999-11-22 00:00:00 | 62 | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |