Władysław SZYNDLER ,Widok rzymskich ruin, około 1925 , akwarela, papier, 36,5 x 26,5 cm

Widok rzymskich ruin, około 1925

(1902 Warszawa - 1960 Warszawa)

akwarela, papier
36,5 x 26,5 cm
sygnowany po lewej stronie u dołu: Wł. Szyndler / Roma

Władysław Szyndler studiował w Szkole Sztuk Pięknych w Warszawie w latach 1921 - 1924. Następnie kontynuował naukę we Włoszech. Należał do grupy artystycznej "Fresk". Uprawiał malarstwo olejne i temperowe; podejmował następujące tematy: portret, pejzaż, akt. Poza tym zajmował się freskiem, rzeźbą, ceramiką i grafiką użytkową. Jest między innymi autorem fresków w warszawskich kościołach Św. Jakuba i Św. Tadeusza oraz plafonu w Teatrze "Komedia". Wystawiał w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych, między innymi w latach 1932 i 1935.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XIII Aukcja1999-11-22 00:00:0062
1500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)