Studium starego Hucuła, około 1938
(1909 Warszawa - 1991 Warszawa) |
olej, tektura |
50 x 35 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: K. SZEWCZENTO |
Prezentowany obraz należy do cyklu "Polskich typów regionalnych". Cykl ten był po raz pierwszy wystawiany w 1938 roku w Salonie Sztuki w Warszawie. Artysta powracał do tego tematu. Podejmował go również w zmniejszonych wersjach malarskich. |
Konstanty Szewczenko studiował w Instytucie Sztuk Plastycznych w Warszawie w latach 1927 - 1928. Następnie, do roku 1932 uczył się malarstwa pod kierunkiem Kowarskiego i Pruszkowskiego w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Uprawiał malarstwo sztalugowe, głównie portrety, sceny rodzajowe. Wykonał między innymi portrety Mościckiego, Rydza-Śmigłego, a po wojnie Rokossowskiego. Zajmował się scenografią. W latach 1934 - 1935 był scenografem Teatru Rozmaitości. Współpracował z wydawnictwami przy ilustracjach. Wystawiał w Warszawie, Wiedniu, Nowym Jorku.Prezentowany obraz należy do cyklu „Polskich typów regionalnych”. Cykl ten był po raz pierwszy wystawiany w 1938 roku w Salonie Sztuki w Warszawie. Artysta powracał do tego tematu. Podejmował go również w zmniejszonych wersjach malarskich.
Cena uzyskana Hammer price |
XIII Aukcja | 1999-11-22 00:00:00 | 73 | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |