Włodzimierz ZAKRZEWSKI ,Ulica Freta w Warszawie, 1963 , olej, płótno, 46 x 62 cm

Ulica Freta w Warszawie, 1963

(1916 Petersburg - 1992 Warszawa)

olej, płótno
46 x 62 cm

sygnowany po lewej stronie u dołu: W. ZAKRZEWSKI 1963 - 1, po prawej stronie: 52 / 1961

Włodzimierz Zakrzewski studiował w warszawskiej Szkole Sztuk Zdobniczych i Malarstwa. W czasie II wojny światowej kontynuował naukę w Moskwie, tam projektował plakaty wojenne. Po wojnie wrócił do Polski. Został profesorem warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dużo podróżował, chętnie malował widoki odwiedzanych przez siebie miast. Odwiedzał Włochy, Francję, Stany Zjednoczone. Miał dużo wystaw indywidualnych, zarówno w Polsce, jak też za granicą.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XIII Aukcja1999-11-22 00:00:0072
6000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
6000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)