Peonie i cytryny
(1894 Lwów - 1965 Bytom) |
olej, tektura |
59,5 x 61 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: W. Fedorski |
Wiktor Fedorski początkowo uczył się malarstwa u Sichulskiego w Państwowej Szkole Przemysłowej we Lwowie. Ukończył ją w 1924 roku i jeszcze dwa lata pobierał naukę u Kaczor Batowskiego. Uprawiał malarstwo sztalugowe, dekoracyjne, scenografię, zdobnictwo artystyczne (tkanina, metal). Był kustoszem Miejskiego Muzeum Przemysłu Artystycznego we Lwowie i tu nauczał rysunku oraz zasad zdobnictwa. Był scenografem Akademickiego Teatru Baletu i Opery we Lwowie, a później Opery Śląskiej we Wrocławiu. Wystawiał swoje prace do wybuchu II wojny światowej w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie, a po wojnie brał żywy udział w działalności wystawienniczej Związku Polskich Artystów Plastyków.
Cena uzyskana Hammer price |
XIII Aukcja | 1999-11-22 00:00:00 | 69 | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |