Portret mężczyzny, 1947
(1881 Praga - 1970 Szklarska Poręba) |
olej, płyta |
28 x 25 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: 1947 Wlastimil / Hofman / Tel-Awiw |
Wlastimil Hofman podczas II wojny światowej służył w Legionie Czeskim. Z tą formacją przeszedł przez Związek Radziecki do Tel-Awiwu i Jerozolimy. Portret powstały w tym okresie jest obecnie świadectwem, że malarz nie rezygnował z malowania podczas swojej "żołnierskiej tułaczki". |
Cena uzyskana Hammer price |
XIII Aukcja | 1999-11-22 00:00:00 | 56 | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |