Bronisław Piotr KOPCZYŃSKI ,Widok wejścia do Kościoła Mariackiego w Gdańsku, 1921 , akwarela, papier, 33 x 44 cm w świetle passe-partout

Widok wejścia do Kościoła Mariackiego w Gdańsku, 1921

(1882 Warszawa - 1964 Warszawa)

akwarela, papier
33 x 44 cm w świetle passe-partout
sygnowana po lewej stronie u dołu: BR., 82 (w sercu), KOPCZYŃSKI, po prawej stronie: GDAŃSK - 1921
na odwrocie dwie nalepki: 50784 Autor Kopczyński Bronisław / Tytuł Gdańsk - wejście do Kościoła / Mariackiego Rodzaj dzieła akw. / Cana 275 tys. Własność Data nadesłania 5. X. 1922; No 149 Wystawiony w salonach / Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie / No 50784 w (...) 1922 r.

Bronisław Kopczyński po okresie prywatnej nauki studiował w Krakowie na Akademii Sztuk Pięknych u Unierzyskiego i T. Axentowicza w latach 1902 - 1905. W 1906 roku powrócił do Warszawy, zajął się ilustratorstwem. W latach 1911 - 1912 ponownie studiował w Krakowie u L. Wyczółkowskiego i J. Malczewskiego. Od 1918 roku był członkiem Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, należał również do Stowarzyszenia Artystów "Pro Arte". Wystawiał bardzo dużo, w Warszawie, w Zachęcie, w Poznaniu, wystawiał całe kolekcje swoich prac. Malował głównie akwarelą, najchętniej motywy architektoniczne. Jeździł po Polsce, plony takich podróży artystycznych prezentował na wystawach oraz publikował w formie litografii. Obecnie jego obrazy znajdują się wielu polskich muzeach.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XIII Aukcja1999-11-22 00:00:0055
2000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
2700.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)