Anna HARLAND – ZAJĄCZKOWSKA ,Domy nad morzem - motyw z Dubrownika, 1924 , olej, płótno naklejone na tekturę, 22,5 x 14 cm

Domy nad morzem - motyw z Dubrownika, 1924

(1883 Lwów - 1930 Lwów)

olej, płótno naklejone na tekturę
22,5 x 14 cm

nie sygnowany

na odwrocie odbite stemplem: HARLAND-ZAJĄCZKOWSKA oraz odręcznym pismem: Harland / Ragusa*) 924 / domy nad morzem

*) historyczna nazwa Dubrownika w Chorwacji

Anna Harland - Zajączkowska uczyła się malarstwa początkowo w prywatnej szkole Stanisława Batowskiego we Lwowie. Następnie była uczennicą krakowskiej Szkoły Sztuk Pięknych dla Kobiet T.Certowiczówny. Dalsze studia odbyła w monachijskiej Kunstgewerbeschule. Naukę uzupełniała we Włoszech, w Londynie i w Paryżu w Académie Colarossi. Po powrocie do Lwowa aktywnie uczestnicząc w życiu kulturalnym miasta współorganizowała Związek Artystek Polskich oraz Związek X Artystów Plastyków. Głównie wystawiała pejzaże, będące plonem jej licznych podróży na południe Europy. Zajmowała się również grafiką, projektowała gobeliny, hafty, plakaty. Od 1917 roku aż do śmierci uczestniczyła w wielu wystawach odbywających się we Lwowie, w Krakowie, Warszawie, Lublinie, w Łodzi, w Poznaniu. W 1930 roku odbyła się w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie pośmiertna wystawa prac artystki.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XIII Aukcja1999-11-22 00:00:0048
4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)