Pejzaż miejski, około 1935
(1909 Warszawa - 1942 obóz w Treblince) |
olej, tektura |
37 x 29 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: greifenberg |
na odwrocie kompozycja malarska: wizerunek głowy mężczyzny
Dawid Greifenberg studiował malarstwo pod kierunkiem M. Kotarbińskiego w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1927 – 1932. Malował pejzaże, martwe natury. Używał akwareli oraz oleju. Był członkiem ugrupowania artystycznego „Blok”. Wystawiał swoje prace w Warszawie w latach 1933 – 1938. W 1939 roku brał udział w Wystawie Sztuki Polskiej w Londynie. W czasie okupacji był inspektorem szkoły rysunków przy Gminie Żydowskiej w warszawskim getcie. W zbiorach Żydowskiego Instytutu Historycznego znajdują się trzy jego prace.
Cena uzyskana Hammer price |
XIII Aukcja | 1999-11-22 00:00:00 | 42 | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |