Park, 1939
(1906 Warszawa - po 1939) |
olej, płótno naklejone na tekturę |
41 x 53 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: WACŁAW BIELAWSKI - 1939 |
Wacław Ludwik Bielawski studiował malarstwo w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych u K. Tichego i T. Pruszkowskiego w latach 1923 – 1933. Jako student otrzymywał liczne nagrody. Od 1928 roku wystawiał swoje prace w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie. Dwukrotnie go tutaj nagrodzono, w roku 1928 i 1930. W 1938 roku zaprezentował 36 prac. Malował głównie pejzaże i portrety. Był członkiem grupy artystycznej „Rzut” i Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Dwa jego obrazy znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie. |
Cena uzyskana Hammer price |
XIII Aukcja | 1999-11-22 00:00:00 | 27 | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |