Leśna droga, około 1905 - 1910
(1869 Wrocław - 1943 Wrocław) |
olej, tektura |
51 x 33 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: HDressler |
Hans Dressler studiował malarstwo we wrocławskiej Szkole Sztuk u A.Bräuera oraz w monachijskiej Akademii u K. Rauppa, J.C. Hertericha st. i W. Dieza w latach 1885 - 1886. Ucząc się, a potem samodzielnie tworząc pozostawał pod wpływem swojego ojca malarza Adolfa Dresslera. Od 1892 pracował we Wrocławiu, tu prowadził prywatną szkołę malarstwa i rysunku. Malował krajobrazy, widoki miejskie, portrety oraz motywy animalistyczne (od 1922 roku miał pracownię we wrocławskim ogrodzie zoologicznym). Często podróżował po Śląsku, wyjeżdżał również do Włoch. Jego prace były prezentowane między innymi na wystawie 10. Niederschlesische Kunstausstellung 1943 unter der Schirmherrschaft des Gauleiters von Niederschlesien veranstaltet vom Kunstverein Niederschlesien, Museum der bildenden Künste, Breslau 1943 oraz na wystawie Obrazy natury. Adolf Dressler i pejzażyści śląscy drugiej połowy wieku XIX, oprac. Piotr Łukaszewicz, Anna Kozak, Muzeum Narodowe we Wrocławiu i Muzeum Narodowe w Warszawie, 1997, kat.125,126,126a.
Cena uzyskana Hammer price |
XIII Aukcja | 1999-11-22 00:00:00 | 1 | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |