Erna ROSENSTEIN ,Pożar w Hadesie, 1976 , olej, płyta, 27 x 30 cm

Pożar w Hadesie, 1976

( ur.1913 Lwów - )

olej, płyta
27 x 30 cm
sygnowany po prawej stronie u dołu: 1976 Rosenstein
na odwrocie: Pożar w HADESIE / E. Rosenstein

Erna Rosenstein malarstwo studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu w latach 1932 - 1933, a następnie w krakowskiej akademii w latach 1933 - 1936. Jej twórczość malarska wysoko ceniono, a artystka była przy wielu okazjach wyróżniana i nagradzana. Brała udział w licznych wystawach począwszy od 1946 roku, w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie, wystawiała razem z "Grupą Krakowską", będąc jej współzałożycielką,; brała udział w wystawie malarstwa polskiego w Paryżu w 1960 roku, w Międzynarodowej Wystawie Sztuki Nowoczesnej w Reinhausen, Essen, w 1962 oraz w innych pokazach zagranicznych, między innymi w Dsseldorfie, Barcelonie, Kopenhadze, itd. Miała też wystawy indywidualne, w 1958 w Lublinie, 1966 we Wrocławiu, 1967 w Zachęcie oraz w Biurze Wystaw Artystycznych w Rzeszowie, w 1968 w Muzeum Narodowym w Szczecinie. Artystka nie zaprzestając ciągłych poszukiwań twórczych, zawsze pozostawała wierna surrealizmowi, który umiejętnie łączyła z dążeniem do abstrakcyjnych przedstawień. Obecnie przykłady jej prac znajdują się między innymi w Muzeach Narodowych w Warszawie, w Krakowie, w muzach Szczecina, Słupska, a także w zagranicznych zbiorach prywatnych.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XIV Aukcja2000-03-18 00:00:0069
5000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
6500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)