Portret Jacka Malczewskiego, 1928
(1881 Praga - 1970 Szklarska Poręba) |
olej, tektura |
40,5 x 32,5 cm |
sygnowany po prawej stronie: Wlastimil / Hofman / 1928 na odwrocie cytat dedykowany przez Hofmana jego nauczycielowi, Malczewskiemu: Król DUCH Jul. Słowackiego / Rapsod I Pieśń I / IX / Wszakże letejska przykładając wodę Do ran - by pamięć boleści straciły Ni jedną poniósł na pamięci szkodę, Nie jeden obraz stracił senny, miły, Jutrzenek greckich różaną pogodę Duchy mu nagle ręką zasłoniły. A pokazały - jako świt daleki Umiłowaną odtęd - i na wieki. Niżej monogram wiązany: WH oraz słowa: Mój Drogi Mistrzu / Jacek Malczewski / Już bardzo chory / Wlastimil Hofman / 32 x 40 1/2 cm / 14IV - 26IV 1928 |
Cena uzyskana Hammer price |
XIV Aukcja | 2000-03-18 00:00:00 | 68 | 22000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 30000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |