Świniobicie, około 1700
olej, deska |
27 x 41 cm |
nie sygnowany |
Obraz przedstawia moment sprawiania świni. Koło tej czynności, wykonywanej przed domem, krząta się kilkoro ludzi. Scena odtworzona została z dbałością o szczegóły. Takie obrazy należały często do serii przedstawień mających symbolizować kolejne miesiące poprzez ukazanie czynności charakterystycznych dla każdego czasu. W takich cyklach przedstawień scena świniobicia była ilustracją listopada.
Cena uzyskana Hammer price |
XIV Aukcja | 2000-03-18 00:00:00 | 60 | 12000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |