Martwa natura z malwami, około 1880-1890
(1858 Heidelberg - 1916 Heidelberg) |
olej, płótno |
137 x 59 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: M Hormuth / Kallmorgen |
Margarethe Hormuth-Kallmorgen uczyła się malarstwa u F.Kellersa w Karlsruhe w latach 1878 - 1885. Była żoną znanego malarza Friedricha Kallmorgena (1856 - 1924). Najchętniej malowała martwe natury z kwiatami. Wyróżniały je dekoracyjność, wysmakowana gama barwna oraz wyrazisty realizm. W tej dziedzinie była ceniona i nagradzana. Dwa razy otrzymała za swoje kompozycje kwiatowe nagrodę Związku Berlińskich Artystek. Rokrocznie, w latach 1880 - 1913, brała udział w wystawach odbywających się w berlińskiej akademii. W latach 1879 - 1900 prezentowała swoje prace na wystawach w Glaspalast w Monachium.
Cena uzyskana Hammer price |
XIV Aukcja | 2000-03-18 00:00:00 | 59 | 20000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |