Kazimierz WITKIEWICZ ,Kwiaty w wazonie, około 1930 , olej, tektura, 61 x 49,5 cm

Kwiaty w wazonie, około 1930

(1882 Warszawa - 1973)

olej, tektura
61 x 49,5 cm
sygnowany po prawej stronie u dołu: Kazimierz Witkiewicz

Kazimierz Witkiewicz rozpoczął studia artystyczne od Szkoły Rysunku w Warszawie. Od 1902 roku studiował malarstwo w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych u Axentowicza. Naukę kontynuował aż do roku 1912, z przerwą w latach 1903 - 1908. Poza malarstwem zajmował się grafiką, uprawiał sztukę ekslibrisu. Wystawiał swoje prace na wystawie zorganizowanej przez Związek Legionistów w 1934 roku w Krakowie. Był teoretykiem sztuki, miłośnikiem książki. W latach czterdziestych był prezesem Towarzystwa (?) Miłośników Książki w Krakowie. W 1945 roku został dyrektorem Muzeum Przemysłowego w Krakowie, a w 1950 roku dyrektorem Biblioteki ASP. Od 1954 roku był profesorem tej uczelni.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XIV Aukcja2000-03-18 00:00:0052
3000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)