Droga do Brwinowa, około 1955
(1903 Jekaterinodar - 1982) |
olej, płótno |
46 x 62 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: Rimma Szturm de Sztrem na odwrocie nalepione dwie kartki z odręcznie wypisanymi informacjami: Rimma Szturm de Sztrem / Brwinów k/Warszawy / ul.Świerkowa 6 / "Droga do Brwinowa" / olej 46 x 62 |
Rimma Szturm de Sztrem ukończyła studia w Szkole Nauk Politycznych w Warszawie w roku 1936 i rozpoczęła naukę malarstwa. W roku 1938 wstąpiła do warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych do pracowni T.Pruszkowskiego. W 1940 roku pracowała w polskiej pracowni J.Pankiewicza w Paryżu. Od 1942 roku zamieszkała w Londynie. Tu miała swoją indywidualną wystawę w roku 1944. Należała do Hampstead Artists Council oraz do Artists International Association. W latach 1944, 1945, 1946 wzięła udział w wystawie "London Group" w Royal Academy. W połowie 1946 roku wróciła do kraju. W 1946 roku wstąpiła do Związku Polskich Artystów Plastyków (brała udział w wystawach okręgowych i ogólnopolskich Związku), a w 1947 roku zorganizowano jej indywidualną wystawę w SARP-ie w Warszawie. W tym samym roku miała wystawę swoich akwarel w Klubie Architektów w Nowym Jorku. W 1955 roku wystawiała swoje prace w Centralnym Biurze Wystaw Artystycznych w Warszawie, w 1963 roku na wystawie "Otwarte drzwi" w Pomarańczarni, w 1965 roku - w Zachęcie na wystawie "Warszawa w sztuce" i XX Jubileuszowej Wystawie Plastyki.
Cena uzyskana Hammer price |
XIV Aukcja | 2000-03-18 00:00:00 | 23 | 1200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |