Oscar SCHMITT ,Starszy człowiek trzymający pucharek , olej, deska, 18 x 13,8 cm

Starszy człowiek trzymający pucharek

(koniec XIX wieku)

olej, deska
18 x 13,8 cm

sygnowany po lewej stronie u góry: Oscar Schmitt / München

Oscar Schmitt działał pod koniec XIX wieku. Jego dzieła pojawiają się na zachodnim rynku antykwarycznym. Najczęstszym tematem jego obrazów byli starzy ludzie. Przedstawiał ich jako charakterystyczne postaci swoich scen rodzajowych. Interesowała go obserwacja obyczajów oraz realistyczne odtworzenie odznak starości pojawiających się na pełnych wyrazu fizjonomiach.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XIV Aukcja2000-03-18 00:00:0019
6000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
6000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)