Talerz z żółtym lwem, około 1738 , porcelana malowana naszkliwnie, średnica 30,2 cm, wys. 5,3 cm

Talerz z żółtym lwem, około 1738

porcelana malowana naszkliwnie
średnica 30,2 cm, wys. 5,3 cm
sygnowana od spodu w kobalcie znakiem skrzyżowanych mieczy; odciśnięty znak (Pressnummer) 21; przy krawędzi stopy dwie zarysowane kreski
stan zachowania: drobne retusze konserwatorskie przy krawędzi

Talerz, duży, okrągły, z brzegiem dekorowanym reliefem (o motywie zwanym Altbrandenstein-Dekor), ozdobiony jest po środku lustra przedstawieniem żółtego lwa (czasami identyfikowanego jako tygrys) przy niebieskim pniu bambusowym. Wokół, w lustrze i na kołnierzu, drobne wielobarwne kwiaty (indianische Blumen). Dekoracja malarska wykonana w kolorach: czerwieni żelaza, błękitu, purpury, zielonożółtym, morskiej zieleni, żółci, czerni i złota.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XV Aukcja2000-09-19 00:00:0056
15000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
XXII Aukcja2005-12-12 00:00:0074
15000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)