Martwa natura z zegarem, około 1965
(ur. 1948 Sopot) |
olej, płótno |
60 x 69,5 cm |
sygnowany na odwrocie: B. / Kaczmarowska |
Barbara Kaczmarowska-Hamilton ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Gdańsku 1972 roku. Potem kontynuowała studia w Rzymie i Wenecji. Mieszka w Londynie. Maluje pejzaże, martwe natury, portrety. Zyskała rozgłos jako utalentowana portrecistka posługująca się przede wszystkim pastelami. W 1999 miała wystawę w Londynie w The European Academy of Arts & Academia Italiana. Zaprezentowała na niej między innymi portrety księżnej Yorku i księcia Kentu. Portretuje ludzi biznesu, członków arystokratycznych rodów, w 1999 roku spotkała się z papieżem, by namalować jego portret. Otrzymała z Watykanu zamówienie jeszcze na dwa następne portrety papieża. |
Cena uzyskana Hammer price |
XV Aukcja | 2000-09-19 00:00:00 | 70 | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |