Martwa natura z cukiernicą, około 1950
(1893 Konjica w Hercegowinie - 1984 Gdańsk) |
olej, płótno naklejone na tekturę |
35 x 48 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: W. Lam |
Władysław Lam studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie pod kierunkiem T. Axentowicza i J. Mehoffera w latach 1912 – 1918. W 1925 roku wyjechał do Paryża, podróżował na południe Francji. Tworzył pejzaże, często z motywami architektonicznymi, kompozycje figuralne oraz portrety. Oprócz malarstwa zajmował się również grafiką. Był dydaktykiem, po wojnie wykładał między innymi w Szkole Sztuk Pięknych w Sopocie. |
Cena uzyskana Hammer price |
XV Aukcja | 2000-09-19 00:00:00 | 65 | 13500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 13500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |