Widok miasteczka
(1884 Buczacz - 1941 Warszawa) |
olej, płótno naklejone na tekturę |
28 x 21,5 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: M.W.Czepita na odwrocie nalepka z odręcznie wypisanym tekstem: Czepita Michał |
Michał Wiktor Czepita studiował malarstwo w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych u F. Cynka i J. Pankiewicza w latach 1903 - 1907. Następnie przeniósł się do Warszawy, zaczął swoje prace wystawiać od 1909 roku. W 1930 roku Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych przyznało mu stypendium w jego ramach odbył podróż do Hiszpanii. W 1932 roku odbyła się w salonach Zachęty zbiorowa wystawa jego prac, a w roku później pokaz kolekcji jego dzieł. Najchętniej malował kwiaty, pejzaże, od 1926 roku portrety. Lubił tworzyć wizerunki koni. Był członkiem Stowarzyszenia Artystów Polskich "Pro Arte" oraz Grupy Dwunastu. Przykłady jego dzieł można znaleźć między innymi w zbiorach Muzeów Narodowych Warszawy i Krakowa.
Cena uzyskana Hammer price |
XV Aukcja | 2000-09-19 00:00:00 | 41 | 1000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1100.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |