Morze, 1954
(1879 Zakrzew - 1959 Warszawa) |
olej, płyta |
48 x 54,5 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: W Żaboklicki / 1954 na odwrocie odręcznie wpisane informacje na papierowej nalepce: Nr legitymacji 617 / Wacław Zaboklicki / ul. Wlaczynych 3 m 6 / Saska Kępa / Obraz olejny - "Morze"; oraz nalepka wystawowa: Centralne Biuro Wystaw Artystycznych / Warszawa, Plac Małachowskiego 3 / L.p. 286 Okręg Nr leg. 617 / Autor Zaboklicki Wacław Cana / Format 54 x 48 Uwagi / Tytuł dzieła i data wyk. pracy 1953 / Morze |
Wacław Żaboklicki początkowo uczył się w warszawskiej Klasie Rysunkowej Gersona, następnie w latach 1901 - 1903 w akademii monachijskiej u K. Marra i A. Ažbègo oraz w paryskiej Académie Colarossi. W latach 1905 - 1906 wystawiał swoje prace w Salon des Indépendants w Paryżu. Dużo podróżował, był między innymi w Bretanii. Jego twórczość pozostawała pod wyraźnym wpływem W. Ślewińskiego. W latach I wojny światowej był w Rosji, później wrócił do Warszawy. Malował głównie pejzaże miejskie i morskie widoki. Od 1922 roku był członkiem Koła Marynistów Polskich. Używał techniki olejnej i pastelowej. Interesował się przede wszystkim problemem światła w malarstwie. |
Cena uzyskana Hammer price |
XV Aukcja | 2000-09-19 00:00:00 | 23 | 3600.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3600.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |