Stefan PIENIĄŻEK ,Łodzie rybackie nad morzem, 1936 , olej, dykta, 34 x 56 cm

Łodzie rybackie nad morzem, 1936

(1888 Kraków - 1958 Warszawa)

olej, dykta
34 x 56 cm
sygnowany po prawej stronie u dołu: SPieniążek / 1936
na odwrocie, na papierze napis: Pieniążek Stefan / Łodzie rybackie nad morzem / Orłowo 1936

Stefan Pieniążek studiował malarstwo w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1909-1916 u J. Pankiewicza, a równocześnie był słuchaczem wykładów z filozofii, historii sztuki, archeologii i filologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Uzyskał dyplom tej uczelni w roku 1919. Po studiach w 1919 roku odbył podróż do Włoch. Podróżował później do Niemiec, Francji, Jugosławii, Grecji, Turcji. Uprawiał malarstwo olejne i akwarelowe. Tworzył kompozycje figuralne, widoki architektoniczne, martwe natury, pejzaże. Przed i po wojnie zajmował się dydaktyką. Wystawiał swoje prace między innymi w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w latach 1926-1936 oraz na indywidualnej "Wystawie krajobrazu morskiego" w latach 1936-1938 ( w Karwi, Jastrzębiej Górze i Muszynie ).

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XV Aukcja2000-09-19 00:00:0022
2000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
2000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)