Słoneczniki, 1938
(1889 Ładycze na Wołyniu - 1952 Kraków) |
olej, tektura |
32 x 50 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: St.Paciorek / 1938 na odwrocie nalepka wystawowa: Związek Zawodowy Polskich Artystów Plastyków / w Krakowie - "DOM PLASTYKÓW" / Autor Paciorek Stanisław / Tytuł dzieła Słoneczniki / Rodzaj dzieła Olej Cena 40 000 zł / Podpis autora St. Paciorek |
Stanisław Paciorek studiował malarstwo w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1908 - 1915 u Jacka Malczewskiego, Józefa Mehoffera i Stanisława Dębickiego, a uzupełniał wiedzę w pracowni Teodora Axentowicza w latach 1918 - 1919. Działał jako scenograf w teatrze Bagatela w Krakowie. Swoje prace prezentował na wystawach w kraju, między innymi w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie w latach 1907 - 1949, tutaj zaprezentował swoich 35 prac w roku 1950, a także we Lwowie w latach 1911 - 1913. W 1945 roku wystawiał w Institute of Art w Detroit. Malował wyłącznie olejno, głównie pejzaże, widoki architektoniczne, portrety. Jego prace znajdują się dzisiaj między innymi w Muzeum Narodowym i w Muzeum Historycznym w Krakowie. |
Cena uzyskana Hammer price |
XV Aukcja | 2000-09-19 00:00:00 | 6 | 2800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |