Widok miejscowości Spiez nad Thuner See* , 1902
(1834 Stettin /Szczecin/ - 1912 Berlin) |
olej, płótno na tekturze |
54,5 x 39 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: Hans Schleich / Spiez(...) – 1902 na odwrocie nalepka z informacją: Hans Schleich, Berlin / Thuner See Schweiz / No 56 e |
* Jezioro w Szwajcarii, położone na południowy wschód od Berna, w rejonie miasta Thun. |
Hans (właściwie Carl Johannes) Schleich - malarz pejzażysta. Chętnie malował widoki morskie. Poza malarstwem uprawiał również śpiew operowy. Jeden z jego morskich widoków znajduje się w zbiorach muzealnych Neubrandenburg.
Cena uzyskana Hammer price |
XVI Aukcja | 2001-03-26 00:00:00 | 111 | 5900.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 5900.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |