Do pożaru, około 1880-1890
(1835 - 1900 Monachium) |
olej, płótno |
66 x 100 cm |
sygnowany u dołu: Jaroszyński |
Józef Jaroszyński studiował malarstwo w wiedeńskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od 1880 roku wyjeżdżał często do Monachium, ponieważ otworzył tam własną pracownię. W ostatnich latach życia przeniósł się na stałe do Monachium. Od roku 1893 był członkiem monachijskiego Kunstvereinu. Dużo wędrował, między innymi po Pokuciu, po Podhalu i Tatrach poszukując motywów do swojej twórczości. Chętnie malował obrazy o tematyce huculskiej, ukraińskiej, góralskiej, przedstawiał konie, sceny z życia wsi. Zajmował się również litografią. Wystawiał dużo, między innymi w Krakowie, we Lwowie, w Warszawie oraz we Wiedniu i w Monachium. Jego obrazy znajdują się dzisiaj między innymi w muzeach Warszawy, Poznania, Petersburga i Lwowa.
Cena uzyskana Hammer price |
XIII Aukcja | 1999-11-22 00:00:00 | 17 | 11000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
XVI Aukcja | 2001-03-26 00:00:00 | 101 | 11000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 12000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |