W loży teatralnej, około 1895-1900
(1858 Korytnica koło Radomia - po 1918) |
olej, płótno |
49 x 30 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: J. Wodziński / Monachium |
Józef Wodziński uczył się malarstwa u W. Gersona i A. Kamińskiego w Warszawie. Naukę kontynuował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych w latach 1878 - 1881, a następnie do roku 1884 studiował w monachijskiej akademii. Studia uzupełniał w Wiedniu. Osiedlił się początkowo w Monachium, a od roku 1900 zamieszkał w Berlinie. Malował sceny ilustrujące życie salonów, tworzył pejzaże, współpracował z niemieckimi i angielskimi wydawcami. Swoje prace prezentował między innymi w krakowskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych i w warszawskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych.
Cena uzyskana Hammer price |
XVI Aukcja | 2001-03-26 00:00:00 | 94 | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 12000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |