Dzielnica żydowska w Wilnie, 1939
(1918 - 1942) |
akwarela, papier |
36 x 26 cm w świetle passe-partout |
sygnowana po prawej stronie u dołu nieczytelnie, po lewej stronie: WILNO-DZIELNICA ŻYD.
na odwrocie wypisane tuszem: : Stachel Meier (1918-1942) / "Dzielnica ąydowska w Wilnie" - 1939 r. |
Meier Stachel działał w Wilnie. Prezentował swoje prace we Lwowie oraz wziął udział w wystawie w 1939 roku w kwietniu w Żydowskim Towarzystwie Krzewienia Sztuk Pięknych w Warszawie. Zginął w dwudziestym czwartym roku życia. Jego obrazy są dzisiaj wielką rzadkością
Cena uzyskana Hammer price |
XVI Aukcja | 2001-03-26 00:00:00 | 63 | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |