Pejzaż wiejski, 1929
(1890 Nowosiłki pod Lwowem - 1946 Irkuck) |
olej, tektura |
40 x 24 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu cyrylicą: Iw. Iwanec / (...) 12 XI. 1929 |
Iwan Iwaneć studiował początkowo na wydziale prawa w Pradze, studia malarskie podjął w szkole A. Nowakiwskiego oraz w Ukraińskim Studium Sztuk Plastycznych. W 1927 i 1931 roku wystawiał swoje prace w lwowskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych. Działał w Towarzystwie Niezależnych Ukraińskich Malarzy w latach 1931-1939. W latach 1939-1944 był dyrektorem Lwowskiej Galerii Obrazów, w latach 1944-1945 pracował w Krakowie. Wystawiał swoje prace we Lwowie w latach 1926-1943 na wystawach indywidualnych i zbiorowych. Zajmował się malarstwem i grafiką. Głównie malował pejzaże, ale także podejmował tematy batalistyczne, rodzajowe. Zajmował się również teorią sztuki. Kilka jego prac znajduje się obecnie w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie.
Cena uzyskana Hammer price |
XVI Aukcja | 2001-03-26 00:00:00 | 41 | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |