Jan PŁASKOCIŃSKI,W ogrodzie, 1958 , olej, tektura, 36 x 48 cm

W ogrodzie, 1958

(1919 Puławy - 1993 Warszawa)

olej, tektura
36 x 48 cm

sygnowany po prawej stronie u dołu: Płaskociński 1958 r.

Jan Płaskociński malował od dzieciństwa. Bardzo dobrze sobie radził z techniką olejną. Był samoukiem. Uznano go za najciekawszą indywidualność współczesną wśród współczesnych malarzy prymitywistów. Jego obrazy, pełne najdziwniejszych okazów botanicznych zaludniały tajemnicze, zamyślone postacie. Zwierzęta otrzymały dekoracyjne formy, chociaż nadal pozostawały lwami, tygrysami, słoniami. Te ogrody artysty były tworzone pod wpływem tęsknoty za czarownymi ogrodami, podobnymi do rajskich wizji. Jego obrazy były wystawiane za granicą, między innymi w Galerii Pro Arte Georgesa Kaspera w Szwajcarii w 1994 roku.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XVII Aukcja2002-04-27 00:00:0092
1200.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
1800.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)