Iwan TRUSZ ,Ogród, około 1910 , olej, tektura, 35 x 45 cm

Ogród, około 1910

(1869 Wysocko - 1941 Lwów)

olej, tektura
35 x 45 cm
sygnowany po prawej stronie u dołu: I Trusz

Iwan Trusz studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych u W. Łuszczkiewicza, L. Wyczółkowskiego i J. Stanisławskiego. W czasie studiów odbywał podróże do Wiednia i Monachium, gdzie naukę pobierał w szkole A. Ažbego Po studiach również bardzo dużo podróżował, był we Włoszech, w Egipcie, w Palestynie, na Krymie. Na stałe związał się z lwowskim środowiskiem artystycznym. Przede wszystkim malował pejzaże z Ukrainy, także stworzył wiele krajobrazów w czasie swoich podróży zagranicznych. Poza tym podejmował się malowania portretów oraz scen rodzajowych z życia Hucułów. W poszukiwaniu motywów krajobrazowych udawał się na Huculszczyznę, na Krym lub w okolice Kijowa. Swoje prace często wystawiał w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych, w Krakowie, we Lwowie i w Kijowie. Uprawiał również ilustratorstwo oraz krytykę artystyczną.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XVII Aukcja2002-04-27 00:00:0043
5000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
5000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)