Maria RITTER ,Pejzaż wiejski , olej, płótno, 38 x 52 cm

Pejzaż wiejski

(1896 Nowy Sącz - 1976 Nowy Sącz)

olej, płótno
38 x 52 cm
sygnowany po lewej stronie u dołu: MRitterówna

Maria Ritter ukończyła krakowską Akademię Sztuk Pięknych w 1927 roku. Uprzednio studiowała filozofię i historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Uczyła się malarstwa u W. Weissa, grafiki u J. Wojnarskiego i rzeźby u X. Dunikowskiego. Studia kontynuowała w Paryżu u Legera. Przystąpiła do grupy Zwornik. Podróżowała do Włoch. Na stałe związana była z Nowym Sączem. Tworzyła w oleju, akwareli, gwaszu, zajmowała się grafiką, malarstwem ściennym oraz rzeźbą. Tematyka jej dzieł to przede wszystkim pejzaże, sceny rodzajowe, portrety, martwe natury. W jej rozwoju twórczym wyraźnie ujawniło się przechodzenie od realizmu do uproszczonych, zgeometryzowanych form.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XVII Aukcja2002-04-27 00:00:0022
2000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)