Byk, 1910
(1871 Gąbin k. Gostynina - 1952 Warszawa) |
olej, deska |
25 x 44 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: K. Lasocki*1910 |
* Swerydy - osada w Mostach Wielkich w dawnym powiecie żółkiewskim |
Kazimierz Lasocki studiował w warszawskiej Szkole Rysunkowej W. Gersona, a następnie w latach 1895—1898 w akademii monachijskiej u C. Hertericha, F. Stucka i A. Ažbègo. Odbył podróże po Austrii, Niemczech i Italii. Dużo podróżował również po Polsce. W latach 1901—1904 był asystentem K. Krzyżanowskiego w jego prywatnej szkole. Wystawiał w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie. Malował pejzaże, portrety. Często podejmował temat zwierząt ukazanych w krajobrazie. Od 1934 roku kierował Sekcją Malarzy Animalistów w Warszawskim Towarzystwie Artystycznym. |
Cena uzyskana Hammer price |
XVII Aukcja | 2002-04-27 00:00:00 | 20 | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |