Otto PIPPEL ,Pejzaż górski , olej, płótno, 68,5 x 90,5 cm

Pejzaż górski

(1878 Łódź - 1960 Monachium

olej, płótno
68,5 x 90,5 cm
sygnowany po prawej stronie u dołu: Otto Pippel

Otto Pippel - niemiecki malarz, urodzony i wychowany w Łodzi, malarstwo studiował w Strasburgu, Karlsruhe i w Dreźnie. Po ukończeniu studiów zamieszkał w Monachium. Malował pejzaże, portrety i wnętrza. Działał również jako grafik. Wiele podróżował, między innymi do Francji, do Włoch i do Rosji. Jego malarstwo wykazuje silne inspiracje malarstwem impresjonistów. Równocześnie indywidualna impastowa faktura malarska potęguje swoistą ekspresję prac artysty. Jego obrazy można dzisiaj podziwiać w niemieckich muzeach w Lipsku, w Monachium w Moguncji i w Bonn.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXI Aukcja2004-11-16 00:00:0085
10000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
10000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)