Henryk JAWORSKI ,Zabudowania, 1928 , olej, dykta, 48 59,5 cm

Zabudowania, 1928

(1906 Radomsko - 1944 Wileńszczyzna)

olej, dykta
48 59,5 cm
sygnowany i datowany po lewej stronie u dołumonogramem: HJ1928 / HENRYK JAWORSKI

Henryk Jaworski studiował malarstwo i grafikę w latach 1925-1931 i 1937-1938 w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych u T. Pruszkowskiego i W. Skoczylasa. Od 1934 roku należał do Związku Artystów "Blok". Zajmował się malarstwem, grafiką, projektowaniem plakatów. Otrzymał między innymi nagrodę za projekt reklamy Browaru Książęcego w Tychach. Był również ilustratorem oraz projektantem wnętrz. Miał swój udział w projektowaniu wnętrz statku "Batory". W czasie II wojny światowej należał do Armii Krajowej. Jego dorobek artystyczny został w tym czasie prawie całkowicie zniszczony. W Muzeum Śląskim w Katowicach znajduje się jego obraz w temperze Domy

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXI Aukcja2004-11-16 00:00:0068
9000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
9000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)