Theodor URTNOWSKI ,Widok na Gdańsk i Motławę , olej, płyta, 34,5 x 52,7 cm

Widok na Gdańsk i Motławę

(ur. 1881)

olej, płyta
34,5 x 52,7 cm
sygnowany po prawej stronie u dołu: TH.URTNOWSKI

Theodor Urtnowski studiował malarstwo w berlińskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem A. Maennchena. Swoje studia artystyczne uzupełniał w Paryżu. Stale mieszkał i pracował w Gdańsku. Był głównie pejzażystą, tworzył prace olejne, rzadziej pastelowe. Malował przede wszystkim widoki Gdańska oraz okolic. Zajmował się także malarstwem religijnym - dla kościołów oraz projektował dekoracje teatralne. Jeden z jego obrazów, również przedstawiający widok Gdańska od strony Motławy, znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego w Gdańsku.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXI Aukcja2004-11-16 00:00:0067
4400.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)