Widok na Gdańsk i Motławę
(ur. 1881) |
olej, płyta |
34,5 x 52,7 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: TH.URTNOWSKI |
Theodor Urtnowski studiował malarstwo w berlińskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem A. Maennchena. Swoje studia artystyczne uzupełniał w Paryżu. Stale mieszkał i pracował w Gdańsku. Był głównie pejzażystą, tworzył prace olejne, rzadziej pastelowe. Malował przede wszystkim widoki Gdańska oraz okolic. Zajmował się także malarstwem religijnym - dla kościołów oraz projektował dekoracje teatralne. Jeden z jego obrazów, również przedstawiający widok Gdańska od strony Motławy, znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego w Gdańsku.
Cena uzyskana Hammer price |
XXI Aukcja | 2004-11-16 00:00:00 | 67 | 4400.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |