Cynie w dzbanku
(1905 Busko - 1992 Warszawa) |
olej, płótno |
61,5 x 50,5 |
sygnowany po prawej stronie u dołu: J. Herget |
Janina Herget studiowała malarstwo w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1930-1935 u F. Kowarskiego i T. Pruszkowskiego. W latach 1935-1939 była związana z artystami skupionymi w "Grupie Czwartej". Jeszcze przed wojną odbyła podróże, między innymi do Francji, Austrii, Włoch i Szwecji. Uprawiała malarstwo olejne, temperowe i akwarelowe. Ulubionymi jej tematami był portret, pejzaż i kwiaty. Poza tym zajmowała się ceramiką (projektowała dla wytwórni w Wałbrzychu, Pruszkowie i we Włocławku) i malarstwem ściennym (tworzyła freski, między innymi pracowała przy rekonstrukcji dekoracji ściennych w Zamku Ostrogskich w Warszawie i w Pałacu w Wilanowie).
Cena uzyskana Hammer price |
XXI Aukcja | 2004-11-16 00:00:00 | 64 | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |