Sztorm
(1878 Lwów - 1909 Czarny Dunajec) |
olej, płótno |
55,5 x 69 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: W. Popiel |
Włodzimierz Popiel zaczął edukację artystyczną od studiów w akademii wiedeńskiej. W latach 1896-1897 studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych u J. Malczewskiego. W latach 1899-1900 przebywał w Wiedniu i w Monachium. Zajmował się przede wszystkim malarstwem pejzażowym. Tworzył także sceny rodzajowe; jedna z nich zachowana w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie. Artysta swoje prace wystawiał w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie i w Krakowie. W Lwowskiej Galerii Sztuki znajduje się obraz Popiela Kopy siana, a w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu – Pejzaż z drzewami. Dzieła Popiela stanowią rzadkość, ponieważ jego twórcze życie zamknęło się zaledwie w dwunastu latach. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXI Aukcja | 2004-11-16 00:00:00 | 45 | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |