Sad, 1967
(1915 Lwów - 1992 Lwów) |
olej, płótno |
75,5 x 101,5 cm |
sygnowany i datowany po lewej stronie u dołu: W. Monastyrski 1967 |
Witold Monastyrski studiował w warszawskiej Akademii sztuk Pięknych w latach 1935 – 1939. Do 1944 roku wykładał we Lwowie. W 1968 otrzymał tytuł profesora. Wystawiał swoje prace we Lwowie w latach 1936, 1940, 1941 i 1943. W Muzeum Narodowym w Warszawie znajduje się jego praca Porwanie Europy. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXI Aukcja | 2004-11-16 00:00:00 | 43 | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |