Witold MONASTYRSKI ,Sad, 1967 , olej, płótno, 75,5 x 101,5 cm

Sad, 1967

(1915 Lwów - 1992 Lwów)

olej, płótno
75,5 x 101,5 cm
sygnowany i datowany po lewej stronie u dołu: W. Monastyrski 1967

Witold Monastyrski studiował w warszawskiej Akademii sztuk Pięknych w latach 1935 – 1939. Do 1944 roku wykładał we Lwowie. W 1968 otrzymał tytuł profesora. Wystawiał swoje prace we Lwowie w latach 1936, 1940, 1941 i 1943. W Muzeum Narodowym w Warszawie znajduje się jego praca Porwanie Europy.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXI Aukcja2004-11-16 00:00:0043
6000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
6000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)