Bronisław Piotr KOPCZYŃSKI ,Widok kościoła pod wezwaniem Świętego Jana w Toruniu*, 1920 , akwarela, papier, 102 x 69 cm

Widok kościoła pod wezwaniem Świętego Jana w Toruniu*, 1920

(1882 Warszawa - 1964 Warszawa)

akwarela, papier
102 x 69 cm
sygnowana i datowana po prawej stronie u dołu: Br Kopczyński 1920
pośrodku u dołu napis: TORUŃ KOŚCIÓŁ ŚW. JANA;
na odwrocie odręczny napis: A. Frankowski oraz Ramiarz 79 r. Kowalewski / N. Świat 49

Bronisław Kopczyński po okresie prywatnej nauki studiował w Krakowie na Akademii Sztuk Pięknych u Unierzyskiego i T. Axentowicza w latach 1902 - 1905. W 1906 roku powrócił do Warszawy, zajął się ilustratorstwem. W latach 1911 - 1912 ponownie studiował w Krakowie u L. Wyczółkowskiego i J. Malczewskiego. Od 1918 roku był członkiem Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, należał również do Stowarzyszenia Artystów "Pro Arte". Wystawiał bardzo dużo, w Warszawie, w Zachęcie, w Poznaniu, wystawiał całe kolekcje swoich prac. Malował głównie akwarelą, najchętniej motywy architektoniczne. Jeździł po Polsce, plony takich podróży artystycznych prezentował na wystawach oraz publikował w formie litografii. Obecnie jego obrazy znajdują się wielu polskich muzeach.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXI Aukcja2004-11-16 00:00:0016
4500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
4600.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)