Roman BRATKOWSKI ,Pejzaż z kopami , olej, płótno, 76,5 x 100 cm

Pejzaż z kopami

(1869 Lwów - 1954 Wieliczka)

olej, płótno
76,5 x 100 cm
sygnowany po prawej stronie u dołu: Bratkowski

Roman Bratkowski malarstwa uczył się w latach 1888-1890 w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych u F. Szynalewskiego, I. Jabłońskiego i W. Łuszczkiewicza. Następnie studia kontynuował w Wiedniu w latach 1891-1892 u C. Griepenkerkla i A. Eisenmengera oraz w Monachium w latach 1894-1896 i później w prywatnej szkole malarskiej A. Ažbégo. Wystawiał od 1891 roku, między innymi w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie oraz w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie i we Lwowie. W okresie międzywojennym zamieszkał we Włoszech. Niemal wyłącznie malował pejzaże. Wyróżniały się one znakomitą kompozycją. Malarz łączył w nich wnikliwą obserwację natury z syntetycznym mistrzowskim ujęciem tematu. Jego prace znajdują się między innymi w Muzeach Narodowych Krakowa i Warszawy.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXI Aukcja2004-11-16 00:00:0083
14000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)