Jan Czesław MONIUSZKO
(1853 Wilno - 1908 Warszawa)
Jan Czesław Moniuszko, syn Stanisława, kompozytora, uczył się malarstwa u W. Gersona w Klasie Rysunkowej w Warszawie. Naukę kontynuował w akademii petersburskiej. Po studiach wrócił do Warszawy i tutaj tworzył od roku 1880. Brał udział w wystawach Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie. Wystawiał również w Łodzi oraz u Krywulta w Warszawie. Specjalizował się w scenach rodzajowych, często przy użyciu historycznego kostiumu z epoki stanisławowskiej i z czasów Królestwa Polskiego. Tworzył również kompozycje historyczne, na przykład był autorem Wjazdu Bolesława Chrobrego do Kijowa. Zajmował się również malarstwem religijnym. Sporadycznie podejmował się malowania portretów.
27 | Rozmowa przy winie, 1890 | olej, płótno | 47,8 x 71 cm | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |