Romuald MALCZYK
(1906 Kalisz - (?))
Romuald Malczyk w latach 1924 – 25 studiował w warszawskiej Szkole Rysunku W. Gersona, następnie, w Szkole im. K. Krzyżanowskiego, a potem, aż do 1938 roku w Miejskiej Szkole Sztuk Zdobniczych i Malarstwa. W latach 1945 – 1955 był plastykiem w Domu Wojska Polskiego, współpracował z Lig± Przyjaciół Żołnierza. Od 1961 roku został dekoratorem i kostiumologiem w Teatrze Wielkim, gdzie czuwał nad wykonaniem dekoracji i kostiumów do oper S. Moniuszki, I. Strawińskiego, I. Paderewskiego czy G. Verdiego. Artysta uprawiał malarstwo sztalugowe i ¶cienne, malował pejzaże, portrety oraz martwe natury. Swoje prace wystawiał z grup± „Zachęta” w latach 1957 – 1969.
83 | Pejzaż miejski | olej, płótno | 50 x 61 cm | 1000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |