Otto PIPPEL

 (1878 Łódź - 1960 Monachium

Otto Pippel - niemiecki malarz, urodzony i wychowany w Łodzi, malarstwo studiował w Strasburgu, Karlsruhe i w Dreźnie. Po ukończeniu studiów zamieszkał w Monachium. Malował pejzaże, portrety i wnętrza. Działał również jako grafik. Wiele podróżował, między innymi do Francji, do Włoch i do Rosji. Jego malarstwo wykazuje silne inspiracje malarstwem impresjonistów. Równocześnie indywidualna impastowa faktura malarska potęguje swoistą ekspresję prac artysty. Jego obrazy można dzisiaj podziwiać w niemieckich muzeach w Lipsku, w Monachium w Moguncji i w Bonn.

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
18Wieś olej, płótno51 x 65,5 cm
6000.00 PLN
(1558,44USD, 1395,35EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
85Pejzaż górski olej, płótno68,5 x 90,5 cm
10000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
10000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)