Antoni UNIECHOWSKI

 (1903 Wilno - 1976 Warszawa)

Antoni Uniechowski w latach 1923-1930 studiował w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem K. Tichego i W. Jastrzębskiego. Zajmował się plakatem, scenografią filmową i teatralną a przede wszystkim ilustracją książkową, tworząc lekką kreską rysunki piórkiem i tuszem, lawowane akwarelą, gwaszem lub temperą. W latach 1945-1956 współpracował z tygodnikiem "Przekrój". Zdobył wielką popularność widokami starej Warszawy i ilustracjami z życia jej mieszkańców oraz frywolnymi scenkami tworzonymi lekką kreską, pełnych humoru i fantazji.

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
6Kolumna Zygmunta rysunek, papier40 x 30 cm
600.00 PLN
(155,84USD, 139,53EUR)
600.00 PLN
(155,84USD, 139,53EUR)
5Ucieczka przed bykiem tusz, papier40 x 30 cm
600.00 PLN
(155,84USD, 139,53EUR)
600.00 PLN
(155,84USD, 139,53EUR)
132Kościół Św. Anny akwarela, papier44 x 33 cm
3500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)