Edward HARRISON COMPTON
(1881 - 1960)
Edward Harrison Compton początkowo nauki malarstwa pobierał u swojego ojca Edwarda Teodora, następnie kształcił się w Szkole Sztuk Pięknych i Rzemiosła w Londynie. Tworzył głównie w technice olejnej i akwarelowej malując pejzaże górskie Alp oraz widoki z okolic Trydentu i Anglii. Lubił grę słońca w bukowych lasach, jesienne nastroje, chwytane gdzieś na granicy wody i lasu, utrwalanie ulotnej aury poranków i wieczorów. Swoje prace wystawiał między innymi w Berlinie i Monachium. Prace artysty znajdują się w Galerii Sztuki w Newcastle i Norymberdze.
26 | Góry | olej, płótno | 45,5 x 45,5 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |