Błażej IWANOWSKI

 (1889 Jabłonna - 1966 Warszawa)

Błażej Iwanowski rozpoczął naukę rysunku u F. Rolińskiego, W. Dymitrowicza i B. Kowalewskiego w 1906 roku. W latach 1907-1910 naukę kontynuował u J. Kauzika i M.Kotarbiń- skiego w Warszawskiej Szkole Rysunkowej. U S. Lentza uczył się rysunku w Szkole Sztuk Plastycznych w Warszawie w latach 1910-1912. Był członkiem grup: „Zachęta", „Zespół", „Niezależni" oraz Warszawskiego Towarzystwa Artystycznego. Uprawiał głównie malarstwo sztalugowe. Swoje prace wystawiał począwszy od 1921 roku w warszawskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych.

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
12Park, 1954 olej, tektura30 x 40 cm
1400.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
1400.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
15Martwa natura z różami i figurką porcelanową olej, tektura50 x 34 cm
1800.00 PLN
(562,50USD, 423,53EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
108Kwiaty w wazonie olej, płyta61,5 x 50 cm
2000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)