Wojciech KOSSAK

 (1857 Paryż - 1942 Kraków)

Wojciech Kossak kształcił się w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych u W. Łuszczkiewicza oraz w akademii w Monachium. Następnie kontynuował naukę w paryskiej École des Beaux-Arts. W 1895 wyjechał do Berlina, gdzie otrzymywał zamówienia cesarza Wilhelma II, następnie pracował w Londynie i Wiedniu. W 1915 został profesorem w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych. Wielokrotnie wyjeżdżał do Stanów Zjednoczonych i Paryża. Jego twórczość cieszyła się niezwykłą popularnością, zwłaszcza batalistyka, tematyka myśliwska oraz portrety o charakterze reprezentacyjnym. Malarz trafiał zwłaszcza w gust ziemiaństwa. Był wielokrotnie nagradzany. Wystawiał w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych, na Salonach paryskich, w Wiedniu, w Monachium, w Berlinie i w Rosji. Jego obrazy znajdują się w wielu polskich muzeach oraz w zbiorach prywatnych.

W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 11 prac tego autora

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
74Spotkanie przy młynie olej, płótno75 x 100 cm
40000.00 PLN
(12903,23USD, 9803,92EUR)
55000.00 PLN
(17741,94USD, 13480,39EUR)
77Ostatni Czwartak, 1901 akwarela, papier38 x 32 cm
6000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
10000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
29Portret panicza na koniu, 1931 olej, płótno68 x 83 cm
25000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
62Szwoleżer polski w starciu z pruskim huzarem (z I pułku leibhuzarów), 1914 olej, deska60 x 50 cm
45000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
48000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
49Ułan jazłowiecki z meldunkiem, 1929 olej, płótno naklejone na tekturę71 x 50 cm
30000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
40000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
109Siostra miłosierdzia na linii bojowej pod Warszawą, około 1910 olej, płótno82 x 66 cm
50000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
20Napad wilków, 1909 olej, płótno70,5 x 100,5 cm
38000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
40000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
44Napoleon i sfinks, 1902 olej, płótno68 x 83cm
30000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
32000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
84Widok na wejście do Katedry Wawelskiej akwarela, papier56 x 78 cm
13000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
13000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
94Gwiazdka legionowa, 1915 olej, płótno82 x 72 cm
32500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
93Atak strzelców konnych na artylerię rosyjską*, 1925 olej, płótno60,5 x 55 cm
55000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
60000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)